نحوه فروش شهاب سنگ

چگونه شهاب سنگ خود را بفروشیم؟ بی شک بزرگترین سوالی که در ذهن اکثر جویندگان و شکارچیان شهاب سنگ شکل می‌گیرد، این است که به چه نحوی و از چه طریقی به فروش شهاب سنگی که پیدا کرده‌اند، اقدام کنند. لطفاً متن را با دقت مطالعه فرمایید.

مهمترین اصل برای خرید و فروش قانونی شهاب سنگ، داشتن تأییدیه از مراکز معتبر است. فروش سنگ‌های قیمتی بدون داشتن شناسنامه، امری تقریباً غیرممکن است. شهاب سنگ نیز به عنوان یک شئ با ارزش از این قاعده مستثنی نیست.

مجموعه‌ی دنیای علوم زمین تاکنون اقدامات مفیدی در راستای تسهیل کار جویندگان و علاقه‌مندان به شهاب سنگ انجام داده است. برخی از این موارد به شرح زیر است:

موارد فوق از طریق «وب‌سایت آئرولیت» و «شبکه‌های اجتماعی انجمن شهاب سنگ» انجام می‌گیرد.

جدیدترین اقدام مجموعه‌ی دنیای علوم زمین، ایجاد فضایی مطمئن جهت خرید و فروش شهاب سنگ است. با توجه به کلاهبرداری‌ها و سودجویی‌هایی که بعضاً در این زمینه صورت می‌گیرد، تمامی مراحل خرید و فروش این جواهر آسمانی تحت نظارت دقیق کارشناسان مجموعه انجام می‌گیرد.

الزامات فروش شهاب سنگ

همانطور که پیشتر گفته شد، برای فروش شهاب سنگ بایستی از مراکز معتبر شناسنامه دریافت شود. اگر یقین کامل دارید که سنگ شما شهاب سنگ است، با مراجعه به آزمایشگاه‌های مربوطه اقدام به دریافت شناسنامه کنید. اگر سنگ شما مشکوک به شهاب سنگ است و می‌خواهید پیش از ارسال به آزمایشگاه از این بابت مطمئن شوید، با کلیک بر روی لینک زیر، به کانال تلگرام انجمن شهاب سنگ مراجعه کنید. از طریق بخش اطلاعات کانال، تماس با کارشناس را خواهید یافت.

ورود به کانال تلگرام انجمن شهاب سنگ

از این طریق، سنگ شما مورد بررسی اولیه و غیرحضوری قرار می‌گیرد. در صورت تشخیص بر شهاب سنگ، می‌توانید با خیال راحت جهت آنالیز و صدور شناسنامه به آزمایشگاه‌های مورد تأیید «دنیای علوم زمین» مراجعه کنید.

نحوه قرارگیری شهاب سنگ در بخش فروشگاه

شهاب سنگ‌های دارای شناسنامه، ابتدا توسط کارشناس مورد راستی آزمایی قرار می‌گیرند (مثلاً نوشتن یک کد بر روی کاغذ و عکس گرفتن از آن در کنار شهاب سنگ و شناسنامه‌ی آن). سپس بر اساس معیارهای جهانی، ارزش گذاری انجام و به مالک شهاب سنگ اطلاع داده می‌شود.

پس از اتمام موارد فوق، در صورت موافقت مالک، شهاب سنگ ایشان جهت فروش در بخش فروشگاه وب‌سایت آئرولیت (آئرولیت شاپ) قرار می‌گیرد.

نحوه ارسال تصاویر شهاب سنگ جهت ثبت در فروشگاه

موارد زیر به آدرس پست الکترونیکی petrometeo@gmail.com ارسال شود.

۱- نام و نام خانوادگی

۲- شماره تماس (تلفن همراه)

۳- حدود ۵ الی ۱۰ عکس باکیفیت و ویرایش نشده از شهاب سنگ (در شرایط نوری مناسب). این تصاویر در فروشگاه قرار خواهند گرفت. بنابراین کیفیت تصاویر بسیار حائز اهیمت است. اما بایستی تصاویر از نظر رنگ و نور مشابه حالت طبیعی باشند. زیرا در صورت مغایرت تصاویر شهاب سنگ با واقعیت، حق بازگرداندن سنگ برای خریدار محفوظ است.

۴- تصویر باکیفیت و خوانا از شناسنامه‌ی شهاب سنگ

چند نکته‌ی مهم:

  • به ایمیل‌های فاقد ساختار فوق، ترتیب اثر داده نمی‌شود.
  • قرارگیری شهاب سنگ در فروشگاه، کاملاً رایگان است.
  • طی ۴۸ ساعت، به ایمیل شما پاسخ داده می‌شود.
  • اگر شهاب سنگ شما فاقد شناسنامه است، با کارشناس انجمن شهاب سنگ تماس بگیرید.

بازدید از شهاب سنگ‌های قرار گرفته در بخش فروشگاه

یک دیدگاه در “نحوه فروش شهاب سنگ

  1. جعفری کلات،حسن پاسخ

    سلام خسته نباشید،جای تشکر و تقدیر دارد که مرکز قانونی در کشور راه اندازی شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *